и втомилися подорожувати популярними туристичними напрямками, вибирайте тури в місця, де Ви не зустрінете скупчення туристів. Пропонуємо Вам кілька варіантів незвіданих маршрутів, де можна відпочити, дізнатися багато нового та приємно провести час. Словенія Столицю Словенії Любляну можна назвати «перлиною», яка розташувалася між Віднем та Венецією. Словенія, дійсно, розташована між двома популярними туристичними країнами, Італією та Австрією. Проводячи відпустку в Словенії, можна поїздом відправитися в Австрійську столицю або в італійську Венецію.
Тури в Словенію досить різноманітні — відпочинок на Адріатичному узбережжі, катання на лижах на численних гірськолижних курортах, відпочинок на курортах. Крім того, велосипедні та піші прогулянки серед чудових гірських ландшафтів та озер, майже 60% території країни вкрито лісами, а також є понад 40 парків та заповідників. Тут чимало незвіданих туристами маршрутів.
Інша Італія
«Зелена» долина Італії Валь-ді-Вара
Напевно, багато хто вже побував в Італії — Венеція, Рим, Мілан, морські та гірськолижні курорти, але мало хто чув про Холмисту долину на північному заході півострова неподалік Генуї. Чим же може привабити це місце? На початку двохтисячних, завдяки прогресивному управлінню, фермери длини, що проходить паралельно до узбережжя, почали перехід на органічне виробництво. Ідея поширилася на готелі та ресторани.
Сьогодні 55% із 345 кв. км долини знаходяться під органічним обробітком, понад 100 підприємств мають органічну сертифікацію. Фермери навколо Сан-П’єтро-Вара розводять «дику» худобу практично без участі людини, а молочний кооператив Валь-ді-Вара виробляє сири за старовинними рецептами.
Для розвитку зеленого туризму, на річці Вара та її притоках пропонують каякінг, рафтинг та каньйонінг.
Біофестиваль у цьому районі з 2018 року тепер є щорічним заходом, в рамках якого проводяться ярмарки з органічною їжею, іграми, шоу та музикою.
За останні кілька років місцеві жителі відкрили для населення п’ять ферм та запустили 13 агро-готелів, які пропонують сільські кімнати та фермерські страви, а також джеми, лікери, оливкову олію чи м’ясо для покупки.
Столицею Валь-ді-Вара є Варезе-Лігуре, місто-фортеця, побудоване в 1161 році, із замком, середньовічними церквами та кам’яним мостом 16-го століття.
Менорка
Всі знають про Майорку, Менорка другий за площею після Майоки острів Балеарського Архіпелагу . Це один із найфешенебельніших і найдорожчих островів Іспанії. Політика острова – запобігання надмірному розвитку туризму, яке зіпсувало більшу частину Середземноморського узбережжя. Тут головне дбайливе ставлення до природних ресурсів, весь острів, це біосферний заповідник ЮНЕСКО з 1993 року. Незаймана природа, відсутність висотних будівель, кристально-чиста вода, місцева культура, що процвітає, і унікальна гастрономія. Це шматочок Раю з розміреним та неквапливим життям, куди неодмінно захочеться повернутися.
Пляжі Менорки навіть у високий сезон малолюдні, що вигідно відрізняє острів від галасливої Ібіци та Майорки. Більшість пляжів дикі, потрапити на них можна лише морем.
На острові безліч визначних пам’яток та старожитностей – кам’яні піраміди, печери з наскальними малюнками, замки та палаци столиці острова Маона.
Румунія
Ведмеді, бізони та стародавні незаймані ліси. Румунія — одне з найкращих місць у Європі, де можна побачити великих ссавців у дикій природі. У більшості випадків тури до Румунії обмежуються відвідуванням Бухареста та замком Дракули, але останнім часом відкриваються інші можливості для подорожей Румунією.
Румунія має вихід до Чорного моря, Мангалія – курорт на південному сході країни із затишними пляжами, лікувальними грязями, термальними джерелами та мінеральною водою.
З цікавих локацій, які варто відвідати у Румунії:
Трансільванія — регіон відомий на весь світ завдяки замку графа Дракули в Брані, середньовічними містечками Сібіу, Брашов і Сігішоара, унікальними церквами і, звичайно ж, незабутньою природою.
Тімішоари — маленький Відень, місто в стилі Бароко.
Сігішоара — остання житлова фортеця в Європі, місто з середньовічними вуличками та різнокольоровими будиночками. Тут цікаво відвідати тематичний ресторан у будинку, де народився Граф Дракула.
Португалія
Більшість турів до Португалії обмежуються відвідуванням курортів на материку, островах Мадейри, Лісабну та Порту. Але справжня Португалія далеко від океанського узбережжя, де рідко ступає нога масового туриста. У самому серці країни, як і раніше, все оповите старорежимним спокоєм. Забратися сюди варто заради історичних сіл, історична асоціація Португалії виділяє 12 населених пунктів, які зберегли свій свій історичний вигляд і перебувають під охороною держави.
Подорожувати цими місцями найзручніше на орендованому автомобілі. Але існують і більш бюджетні варіанти – дводенні тури історичними селами, які стартують з Лісабона чи Порту.
Що тут варте уваги непересічного туриста?
- Село Монсанту – засноване в 12 столітті і вважається португальським з усіх сіл країни. Особливість села – величезні валуни на схилі гори, серед яких туляться старовинні кам’яниці під червоною черепицею.
- Село Іданія-а-Велія та село Сортеліє – старовинні села-фортеці 3 століття, яке оточують з усіх боків могутні стіни стіни оточують цілком, мальовничі старовинні вулички, увиті трояндами, ресторанчики зі стравами за рецептами прабабусь.
- Село Бельмонті – цікаве історією єврейської громади. У 1497 році в часи гонінь на іудейську віру, громада таємно зберігала вірність вірі предків протягом 5 століть, думаючи при цьому, що вони залишилися єдиними ортодоксальними іудеями на планеті, ця помилка була розвіяна тільки в 1917 році.
- Долина річки Дору – лавитися своїми виноградниками, тут оселившись в екзотичному готелі, де номери у вигляді винної бочки, Ви можете спостерігати за процесом народження вина. Виноград тут досі віджимають навіть не вручну, а ногами в басейнах-лагарах, і будь-який гість може взяти в цьому участь. Ну і як без дегустації?
- Заповідник в долині річки КОА – дика екосистема, доісторичні наскельні малюнки у музеї-бункері Museu do Côa