fbpx

Немає підстав для обмеження подорожей через коронавірус, — ВООЗ

Жертвами нового виду вірусу стали понад 427 осіб, за повідомленнями китайської влади заражені більше 20 тис. чоловік.

На початок лютого Національна комісія з охорони здоров’я Китаю повідомила про 20 438 підтверджених випадків захворювання. З урахуванням інфікованих у всіх країнах число заражених складає 20 623 чоловік.

За межами Китаю зафіксовано 153 підтверджених випадків зараження більш ніж в 20 країнах.

Новим вірусом вже захворіло більше людей, ніж під час епідемії вірусу атипової пневмонії (SARS), яка охопила в 2003 році більше 25 країн.

Однак смертність, пов’язана з новим вірусом, набагато НИЖЧЕ, ніж у разі SARS.

Як вся ця ситуація вплине на туристичні поїздки за кордон?

Паніка, яка охопила майже всі країни світу не могла не позначитися на туристичному ринку України. Вже закриті маршрути, які доставляли туристів до китайської провінції Хайнань, також не рекомендується подорожувати до самого Китаю.

Перш за все не треба піддаватися паніці, бігти та анулювати тури, які вже заброньовані не варто, тим більше, що повернути кошти за тур, скоріше за все ви не зможете. Єдиний напрямок, який наразі скасовано, це тури до Китаю та його провінцій. Масовим напрямком на українському ринку була лише одна провінція Китаю – острів Хайнань, і якщо у Вас туди заброньований тур, то ви можете вимагати повернення коштів або заміни туру на інші варіанти подорожей.

Чи можна подорожувати взагалі?

Звичайно, відмовлятися від відпочинку за кордоном  взагалі, не варто. На даний момент вірус поодиноко знаходять в різних країнах і Україна не виключення, деякі факти підтверджуються, деякі ні. Тому захворіти у Вас однакові шанси, як під час відпочинку так і вдома. На даний момент ці шанси невисокі. На популярних курортах (Египет, Туреччина, Домінікана, ОАЕ) поки що не було зафіксовано випадків захворювання. Курорти Азії (Тайланд, В’єтнам, Камбоджа, Малайзія) менш безпечні, але також ситуація під контролем.

Що стосується перспектив, відпочинок на травневі та на літо, взагалі не варто переживати, будь яка епідемія має свій пік, після якого йде спад і вже до початку квітня китайська влада і Всесвітня організація охорони здоров’я оголосять, що епідемію взяли під контроль.

Як позначиться на туристичному секторі обмеження виїзду для громадян Китаю?

Уряд Китаю у зв’язку з поширенням вірусу заборонив групові поїздки за кордон, шо негативно вплинуло на туристичну індустрію в усьому світі.  Готелі скаржаться на скасування бронювань і несуть величезні економічні втрати — особливо готелі, що спеціалізуються на групових турах з Азії

В Україні, в зв’язку з епідемією  туризм сповільнюється, хоча великого впливу на економіку  не спостерігається, оскільки, в  Україні туризм становить всього 2% ВВП.

Як мінімізувати ризики захворіти на Коронавірус?

Передусім, зберігаймо спокій, жодного апокаліпсису не передбачається, світова спільнота  робить все можливе, щоб оперативно протидіяти вірусу. Ми вже знаємо про нього досить багато.

  • Коронавірус передається від людини до людини.
  • Щоб захиститися, рекомендовано часто і ретельно мити руки водою і милом, не торкатися брудними руками очей, носа чи рота, уникати тісного контакту з хворими людьми.
  • За симптомами схожий на гостру респіраторну інфекцію — переважно це гарячка, кашель, труднощі з диханням.
  • Якщо відчуваєте, що захворіли — залишайтеся вдома, уникайте тісного контакту з іншими людьми, чхайте та кашляйте у згин ліктя або прикривайте рот і ніс серветками, ретельно мийте руки водою і милом опісля, провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні. А також повідомте про симптоми вашого сімейного лікаря.

ОСТАВЬТЕ ЗАЯВКУ