fbpx

Документы

Документи для поїздки за кордон

Основним офіційним документом для поїздки за кордон є закордонний паспорт європейського зразка. Цей документ засвідчує особу людини, яка перетинає кордон своєї країни для перебування на території іншої держави. Видається закордонний паспорт з народження всім громадянам України за їхньою власною заявою або за заявою батьків. До 16-ти років дитині можна оформити закордонний паспорт лише за згодою батьків, видається він на 4 роки. У 16 років вже оформляється паспорт на 10 років без участі батьків. У 14 років, закордонний паспорт оформляється лише за наявності внутрішнього українського паспорта, який зараз видається у вигляді пластикової картки (ID-gfcgjhn) та у 14 років у закордонному паспорті обов’язкова наявність підпису власника.

З 2017 року українці можуть подорожувати до більшості європейських країн без віз. Тут варто звернути увагу на список країн, які ухвалили Шенгенську угоду. Якщо до цього списку входить держава, на чию територію ви запланували потрапити, наявність біометричного паспорта є гарантією перетину кордону.
Проте, для успішного перетину кордону, крім закордонного паспорта нового зразка можуть знадобитися такі документи:

  1. Медична страховка.
  2. Бронь готелю чи запрошення від громадян чи організацій, тієї країни, до якої Ви плануєте подорож
  3. зворотний квиток
  4. фінансове забезпечення у будь-якому вигляді (готівка, банківська карта, тревел-чеки)

Що стосується дитини, то тут будуть потрібні письмові дозволи обох батьків на в’їзд і виїзд дитини з країни. (Після початку широкомасштабної війни дозвіл на перетин кордону не потрібен, якщо дитина подорожує з ОДНИМ з батьків)

Якщо Ви плануєте подорож на власному транспортному засобі, то окрім всього перерахованого вище Вам необхідні документи на ТЗ:

  1. права водія, оформлені в ДАІ
  2. документи на власний автомобіль
  3. міжнародна страховка.

Трохи складніше справи з придбаним у кредит автомобілем, тут вже від Вас буде потрібно  лист з банку. А якщо авто Вам передали за дорученням, то заручіться реєстраційним посвідченням на ім’я справжнього власника.
Під час подорожі з тваринами Вам слід отримати відповідну довідку та ветеринарний паспорт. Про інші аспекти виїзду за кордон краще уточнити у спеціалізованих установах.
І ще одна порада: обов’язково зробіть копію всіх документів, що є на руках, у разі втрати оригіналів, копії спростять відновлення!