fbpx

Документы

Документи для оформлення закордонного паспорту

Процедура оформлення закордонного паспорта передбачає відвідування паспортного столу як мінімум два рази – вперше для подачі документів, вдруге для отримання готового закордонного паспорта.
Щоб Ваше перше відвідування Міграційної служби закінчилося подачею документів і фотографуванням, необхідно ретельно підготуватися, для цього потрібно знати, що з собою брати на оформлення.

Стандартний пакет документів включає:

  • Паспорт громадянина України з обов’язково вклеєними у 25 років та у 45 років фотографіями
  • ІПН (ідентифікаційний номер)
  • Усі старі закордонні паспорти, які у Вас є на руках 

Якщо у Вас колись був закордонний паспорт, його обов’язково потрібно мати при собі на подачу документів, приховувати його наявність — марно. З часів незалежності всі закордонні паспорти вносяться до загальноукраїнської бази та під час оформлення, факт приховування лише уповільнить процедуру оформлення нового закордонного паспорта:
якщо закордонний паспорт втрачено або вкрадено, у паспортному столі можуть вимагати протокол звернення, а міліцію з питання втрати документа, втрачений закордонний паспорт списується на підставі заяви, під час оформлення нового закордонного паспорта.
якщо закордонний паспорт закінчився або термін його дії добігає кінця, такий закордонний паспорт необхідно взяти з собою на оформлення, його інспектор паспортного столу анулює та у разі гострої необхідності (наявність свіжих віз) повертає власнику документа
якщо термін дії закордонного паспорта більше, ніж 6 місяців, — його доцільно залишити собі як запасний варіант – громадяни України мають право на два закордонні паспорти, що діють. Такий паспорт також необхідно взяти із собою на оформлення, для перевірки.

Крім стандартного пакета документів можуть бути нестандартні ситуації, за яких можуть знадобитися додаткові документи:
оформлення закордонного паспорта до 14 років – додатково до основного пакету документів надається:

Свідоцтво про народження.

Дітям до 12 років Фотографії 10*15 см та 3,5*4,5 см.на білому тлі
Оригінали та ксерокопії паспортів батьків

Якщо ви одружені з іноземцем, важливо зберегти єдину транслітерацію ФІО з чоловіком (дружиноб) необхідні документи — свідоцтво про одруження та паспорт іноземця. 

Якщо дитині вже виповнилося 14 років, оформити закордонний паспорт можна лише за наявності українського паспорта, який обов’язково оформляється у 14 років у вигляді ID-картки.